Jak wybrać wędkę odpowiednia dla danego łowiska?

Początkujący wędkarze mogą mieć problem z wyborem odpowiedniej wędki, na rynku znajdziemy wiele modeli przeznaczonych do rożnych rodzajów połowów.

W zależności od tego jaką rybę chcemy łowić będziemy musieli wybrać odpowiedni kij. Ma to duże znaczenie, przykładowo długim kijem ciężko będzie operować z wędki, i podobnie krótka wędka źle sprawdzi się przy łowieniu z brzegu. Wielu początkujących wędkarzy często ma niejasność co do znaczenia nazw na wędkach i jakie są pomiędzy nimi różnice. Znajdziemy dużą liczbę różnych nazw marek, wzorów i skrótów, nie każda wędka będzie odpowiednie dla każdej ryby i każdego akwenu. Początkujący będzie miał duży problem ze względu na nazewnictwo i specjalne przeznaczenie każdego kija, ale także i kołowrotka.

Najbardziej popularne są wędki teleskopowe, czyli takie które może wsunąć w kolejne cześć dzięki temu zajmuje mało miejsca, dlatego też jest to dobry pomysł jeżeli nie mamy dużego samochodu, lub też wybieramy się na ryby rowerem.

Konstrukcja drążka teleskopowego nie składa się z wielu części, jak w przypadku drążka wtykowego, które najpierw trzeba włożyć jeden w drugi. Składa się również z kilku części, ale te części o różnych rozmiarach są już zmontowane ze sobą i można je wsunąć. Można zakupić także wędki skręcane, które będą trochę wytrzymalsze od teleskopowych. Oczywiście najlepiej będzie kupić jednolity kij, który będzie posiadał najlepsze właściwości. Każda wędka charakteryzuje się także inna twardością, z pewnością na cięższą rybę wybierzemy kij z końcówką, która może się mocno wyginać, dzięki temu łatwiej można będzie walczyć z rybą. Na mniejsze sztuki, i większe akweny wybieramy raczej wędki sztywniejsze. Kiedy nie do końca wiemy jaką wędkę wybrać powinniśmy zapytać sprzedawcy. Obecnie coraz więcej osób kupuje wędki i akcesoria wędkarskie przez internet, należy odwiedzić sklep taki jak https://roach-shop.pl/. Na stronie można zapoznać się z różnego rodzaju wędkami, z pewnością znajdziemy wędkę pasującą do naszych potrzeb.