Jakie płytki doskonale sprawdza się w nasze j łazience?

Kiedy kupujemy mieszkanie od dewelopera często łazienka będzie znajdowała się w stanie surowym, dlatego też będziemy musieli ją urządzić, wybrać wszystkie niezbędne sprzęty, oczywiście istotne będą płytki. Będą one wpływały bardzo istotnie na wygląd całego pomieszczenia, dzięki nim możemy rozjaśnić naszą łazienkę, dodatkowo także wybierając odpowiednią wielkość możemy ją powiększyć optycznie, dlatego warto zastanowić się nad wyborem płytek, sprawdzić różne opcje które dostępne są obecnie na rynku.

Parametry płytek łazienkowych

Naturalnie będziemy potrzebowali płytek wytrzymałych, które będą służyły przez wiele lat, dlatego też w przypadku podłóg sięgamy po płytki gresowe. Obecnie posiadają one różnego rodzaju struktury. Z pewnością wybierzemy także kolorystykę która najbardziej nam odpowiada, dodatkowo także znajdziemy wielkość płytek która najlepiej wpasuje się do naszej łazienki. Oczywiście warto zwrócić uwagę aby były to płytki które posiadają niską nasiąkliwość, dzięki temu nie będą zbierały wody. W przypadku łazienki jest to niezwykle istotne aby można było wodę zetrzeć z płytek, tak aby nie zbierała się wilgoć która mogłaby prowadzić do rozwoju grzyba czy też pleśni.

Oczywiście w łazience niezwykle istotna będzie antypoślizgowość, pamiętajmy aby wybrać płytki które mają powierzchnię raczej chropowatą, z pewnością nie powinniśmy wykorzystywać płytek zbyt śliskich które mogłyby doprowadzić do upadku. Warto pamiętać iż w łazience często będzie na podłodze znajdowała się woda i wilgoć, co będzie sprzyjało możliwości poślizgnięcia się. W przypadku antypoślizgowości będą to parametry o oznaczeniu R9 do R13. Z pewnością należy wybrać płytki o wysokich parametrach R11, R12, R13 w przypadku kiedy układamy płytki na podłodze pod prysznicem.

Jeżeli poszukujemy płytek które imitują marmur, znajdziemy bardzo wiele różnych odcieni, mogą być to płytki białe, kremowe, ecru które będą posiadały także różnego rodzaju wzory, które będą znakomicie oddawały charakter kamienia. W tym przypadku bardzo interesujące są płytki https://e-plytki.eu/pl/c/CALACATTA-GOLD/6613, które z pewnością rozświetlają naszą łazienkę, sprawiał iż będzie ona prezentowała się niezwykle elegancko.