Rejestracja firmy na wyspach

Można otworzyć swoją firmę w każdym kraju. To, dlatego Polacy bardzo często wybierają Wielką Brytanie. Jest to kraj bogaty, ale również taki, który nie zmusza nas do wysokich opłat za prowadzenie małej firmy.

Składek zapłacimy za rok mniej niż w Polsce za jeden miesiąc. To pokazuje jak u nas działa ten system i jak szkodzi w prowadzeniu własnej firmy. Na szczęście jest gdzieś normlanie i warto taką okazję wykorzystać żeby można było spróbować swoich sił. Jeśli dopiero pojawiliśmy się w UK i nie za bardzo wiemy jak założyć firmę to nic nie stoi na przeszkodzie żeby się zgłosić do księgowego. Będzie to polski księgowy w UK, który w krótkim czasie wytłumaczy nam, o co w tym chodzi. Możemy działać samodzielnie, ale możemy również zlecić założenie firmy księgowemu. Na pewno to drugie rozwiązanie jest dla nas lepsze i warto się nad tym zastanowić.

Co jest nam potrzebne?
Legalna praca w UK oznacza, że konieczne będzie zdobycie numeru ubezpieczenia społecznego. Trzeba się spotkać z urzędnikiem i wypełnić kilka formularzy. Jeśli nie chcemy tego robić sami, bo nie znamy dobrze języka to pójdziemy tam z księgowym. Księgowy również zgłosi naszą firmę do urzędu skarbowego. Jeśli mamy rozliczać się z podatku VAT to trzeba będzie złożyć stosowane deklaracje. Musimy się po prostu zarejestrować, ale i wybrać taki próg podatkowy, jaki jest przypisany do naszej działalności. W momencie zakończenia naszej przygody z firmą trzeba będzie podatek Vat wyrejestrować i wtedy również może nam pomóc księgowy.

Przy pomocy księgowego możemy uzyskać również wszystkie potrzebne pozwolenia oraz licencje. On wie gdzie ma pójść i jak to wszystko załatwić. My tylko czekamy na efekty jego pracy. Profesjonalnego księgowego znajdziemy na stornie ksiegowy w Londynie – Capital Business Links i on tym wszystkim, co zostało opisane wyżej na pewno się zajmie. Zna się na tym, ale co ważne lubi to robić. To, dlatego jego praca jest dla nas bardzo przydatna. Samodzielnie możemy szybko i łatwo tego wszystkiego nie załatwić, dlatego potrzebny nam księgowy.