Rejestracja samozatrudnienia

Wielu Polaków, którzy jadą do UK zastanawia się albo nad tym żeby u kogoś pracować albo nad tym żeby otworzyć własną firmę. Najłatwiej będzie otworzyć firmę jednoosobową i wtedy będzie to tak zwane samozatrudnienie.

Musimy tylko pamiętać o jednym, ale za to ważnym szczególe. Jeśli z jakiegoś powodu firma będzie musiała zbankrutować albo będziemy musieli komuś zapłacić jakieś odszkodowanie to tracimy wszystko, co mamy. Lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie spółka Limited, ale jej prowadzenie jest kosztowne i dość skomplikowane.

Plusem samozatrudnienia jest bardzo niska składka na ubezpieczenie, nie to, co w Polsce, że płacimy bardzo wysokie składki, a jeśli nam coś pozostanie to można za to żyć. Tutaj jest inaczej, dlatego wiele osób się na takie rozwiązanie decyduje i my również możemy to zrobić.

Co trzeba mieć żeby zarejestrować własną jednoosobową firmę w UK?
Potrzebny nam dokument potwierdzający nasze dane jak imię i nazwisko. Firmę można założyć, jeśli mieszkamy w UK i to też trzeba potwierdzić. Na pewno bardzo ważne będzie dostarczenie numeru ubezpieczenia społecznego. Ten numer to odpowiednik pesel. Można go w łatwy sposób otrzymać, bo jedyne, co trzeba zrobić to się zarejestrować w urzędzie. Musimy określić rodzaj prowadzonej działalności wraz z dokładną jej datą. Jeśli firma ma swój adres to go podajemy w zgłoszeniu. Tych wszystkich danych i dokumentów trzeba będzie dostarczyć całkiem sporo, dlatego trzeba się wspierać księgowym, który nam pomoże.

Księgowa firma wysyła człowieka, który zna się na tym i pomoże nam przez wszystko łatwiej przejść. Takie usługi są bardzo tanie, dlatego każdy może sobie na nie pozwolić. Informacje o jednej z najlepszych firm księgowych w UK znajdziemy na stronie Capital Business Links Ltd. polskie biuro rachunkowe. Warto z nimi nawiązać kontakt, bo powiedzą nam, w jaki sposób należy prowadzić własną firmę i jak przejść pozytywnie przez rejestracje. Dla nich takie zadanie jest bardzo łatwe do wykonania, dlatego mogą to zrobić praktycznie, że od ręki.