Walka z chwastami w pszenicy ozimej

Nic nie rośnie tak szybko jak chwasty. Mogą nie mieć dobrych warunków i będą rosły. O ile pszenica ozima, jeśli będzie zbyt mokro może zachorować na różnego rodzaju grzyby o tyle chwasty cały czas mają się bardzo dobrze.

Nic im nie przeszkadza i za dużo wody i za mało wody. Temperatury też im nie przeszkadzają, dlatego są trudne do zniszczenia. Pszenica ozima jest narażona bardzo mocno na chwasty. Jest słaba i nie może walczyć z czymś, co jest tak silne. Niestety, jeśli my nie zastosujemy bardzo dobrych herbicydów to nie będzie lepiej. Chwasty będą rosły jeszcze szybciej i będą miały więcej siły. Błędem będzie czekanie ze stosowanie oprysku z herbicydy do wiosny.

Nawet, jeśli jest już zimna jesień to wybieramy taki herbicyd, który się do tego nadaje. Dzisiaj bez problemu można znaleźć w sprzedaży herbicydy, które można stosować przy pięciu stopniach Celsjusza. To oznacza, że tuż przed zimą można się jeszcze pozbyć chwastów z gleby. Dlaczego to jest takie ważne? Przede wszystkim, dlatego że na wiosnę chwasty wzrastają pierwsze. Przez okres zimowy pobiera bardzo dużo substancji odżywczych, co przełożyło się na ich moc. Są silne, rosną szybko i wypierają naszą pszenice ozimą obniżając automatycznie nasze plony.

Co robić?

Walczyć z chwastami na jesień używając do tego skutecznych środków chemicznych. Nie oszczędzamy na cenie i nie stosujemy czegoś, co w składzie nie ma odpowiednich środków, które zwalczają chwasty. Na polach możemy znaleźć różne chwasty, dlatego dobranie odpowiedniego herbicydu wcale nie będzie takie proste jak nam się wydaje. Wiedza na ten temat będzie przez nas przez cały czas zbierana, bo wiele się tutaj zmienia.

W ostatnich latach pojawiły się jeszcze skuteczniejsze herbicydy, które powinny się znaleźć u nas. Informacje o pszenicy możemy znaleźć na zwalczanie chwastów w pszenicy ozimej. Dowiemy się, co stosować, jak stosować i z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Chwastów jest bardzo dużo, dlatego musimy zacząć bardzo skutecznie z nimi wszystkimi walczyć.